Në Panama përurohet shtatorja e Nënë Terezës, vepër e skulptorit kosovar

0
63

Në Panama, presidentja Osmani përuroi shtatoren e Nënë Terezës, të punuar nga skulptori kosovar Bashkim Beqiri.

Në një ceremoni të organizuar bashkë me ministren e Jashtme të Panamasë, Erika Mouynes dhe me kryepeshkopin e Panamasë, Jose Domingo Ulloa.

Osmani theksoi se ndihet e lumtur që Panamaja po e monumentalizon kujtesën për Shën Terezën. Kjo është edhe një mirënjohje për punën e saj, për vlerat e saj e për madhështinë e personalitetit të saj.

Ndër të tjera, presidentja Osmani u shpreh se si bashkëkombës të saj jemi shumë krenarë me shëmbëlltyrën e Shën Terezës.

Po kështu, shtoi ajo, i jemi mirënjohës popullit panamez për respektin e treguar me të gjitha nderet që mund t’i ofrohen një të shenjtë, njofton Telegrafi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here