Amber Heard vazhdon dëshminë e saj në gjyqin ndaj Johnny Depp: Më goditi dhe më theu hundën pas eventit Met Gala të vitit 2014

0
72

Gjyqi i profilit të lartë i cili po mbahet në Fairfax County të Virxhinia me Amber Heard dhe Johnny Depp është në javën e katërt.

Heard ka vazhduar dëshminë e saj në padinë e vazhdueshme për shpifje të ngritur kundër saj nga ish-bashkëshorti Johnny Depp në mars 2019.

36-vjeçarja doli në qëndrim të mërkurën (4 maj) dhe dha një rrëfim të përlotur të herës së parë që Depp e goditi atë, “nuk do ta harroj kurrë. Më ndryshoi jetën”, tha ajo.

Foto: EPA

Dëshmia e saj vazhdoi të enjten (5 maj), pasi përshkroi fejesën e saj të lumtur me aktorin, ajo tregoi një model sjelljeje të paqëndrueshme dhe herë pas here të dhunshme mes çiftit të dikurshëm.

Pas fejesës së tyre, Heard dëshmoi se kur ajo kërkoi të nënshkruante një marrëveshje paramartesore me yllin, ai dyshohet se i tha asaj se “rruga e vetme për të dalë nga kjo është vdekja”.

Heard dëshmoi gjithashtu se Depp e goditi me grusht dhe dyshohet se i theu hundën pas Met Gala të vitit 2014.

Foto: Reuters

“Në Met Gala, ai po më akuzonte se flirtoja me një grua. Kthehemi në dhomën e hotelit, ai më shtyn dhe më kap klavikulën. Mbaj mend që më hodhi një shishe që goditi llampën”, tha ajo, raportoi New York Post.

Depp më pas dyshohet se goditi Heard-in, duke i thyer hundën, “ ai është më i madh se unë. Më goditi, më kujtohet hunda e fryrë dhe e kuqe”.

Foto: Reuters

Ndërsa padia buron nga dëmtimi i pretenduar në karrierën e Depp, Heard dëshmoi se karriera e saj vuajti për shkak të përfshirjes së saj me Depp, duke pretenduar se ai do të lexonte skenarë dhe do të mërzitej nëse ato përfshinin skena seksi.

“Sa herë që merrja një skenar, më thoshte çfarë lloji, si isha veshur? … A kam pasur ndonjë skenë seksi?”, dëshmoi ajo.

Foto: POOL/AFP

Në fillim të kësaj jave, psikologia mjekoligjore, Dawn Hughes dëshmoi se ajo përcaktoi se Heard vuante nga çrregullimi i stresit post-traumatik (PTSD) nga marrëdhënia e saj me Depp. Kjo dëshmi kundërshton drejtpërdrejt gjetjet e Dr.Shannon Curry, psikologe mjekoligjore e punësuar nga ekipi i Depp, i cili dëshmoi se Heard nuk tregoi shenja të PTSD. /Telegrafi/

Foto: Johnny Depp dhe Amber Heard në Met Gala 2014/FilmMagic

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here