Kovaçevski: Xhaferi bëri mirë që vizitoi Ukrainën dhe presidentin Zelensky

0
87

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në Click Plus në TV21 tha se kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi bëri mirë që vizitoi Ukrainën dhe presidentin Vlodimir Zelensky. Kovaçevski tha se kjo tregon mbështetjen tonë si shtet ndaj botës demokratike.

“Është mirë që kryetari i Kuvendit ishte në Ukrainë për të treguar mbështetjen tonë për botën demokratike, sepse atje bëhet fjalë për luftë të një regjimi autokratik kundër një shteti demokratik, një shkelje e integritetit territorial dhe sovranitetit të një shteti të pavarur. Është mirë që kryetari i Kuvendit u pa me…kuptohet në suaza të vizitës ndërkombëtare me presidentin e Ukrainës”, tha mes tjerash Kovaçevski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here