Një shpërthim i madh shkatërroi një hotel në Kubë – autoritetet kërkojnë të mbijetuarit

0
67

Policia dhe ekipet e shpëtimit po kërkojnë në rrënoja për të mbijetuar pasi një shpërthim të premten shkatërroi një hotel në Havanë, Kubë.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, nuk dihet ende se çka e shkaktoi shpërthimin në Hotel Saratoga në qendër të qytetit.

Ndodhi një “shpërthim masiv”, thanë dëshmitarët.

Autobusët dhe makinat jashtë hotelit u shkatërruan gjithashtu. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here