Ndeshja e fundit në futbollin kosovar për supetalentin që ka tre rekorde, shkon në Gjermani – Indeksonline.net

0
78

Ndeshja ndaj Istogut ka qenë e fundit për supertalentin kosovar, Larson Ferati.

Talenti i Phoenix do ta vazhdojë karrierën në Gjermani te akdemia e Bayer Leverkusen. Ferati ka tre rekorde aktualisht në futbollin kosovar.

Djali i ish-referit të njohur, Muhedin Feratit është debutuesi më i ri në futbollin kosovar, është golashënuesi më i ri dhe kapiteni më i ri që ka bartur shiritin.

Ferati së fundi ishte ftuar edhe nga grupmoshat e Kosovës ndërsa llogaritet si një nga talenët më premtues kosovar. /IndeksOnline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here