Pagoi për favore seksuale dhe u shantazhua më pas me 35 mijë euro – futbollisti anglez përjetoi ‘ferrin’ nga një eskortë transgjinore

0
67

Një futbollist anglez thuhet se ishte në zemër të një komploti shantazhi gjatë periudhës së izolimit shkaku i COVID-19.

Lojtari, i cili thuhet se ishte kontaktuar nga një eskortë transgjinore disa herë, ishte subjekt i një tentative shantazhi me vlerë 35,000 euro.

Një grua para operacionit u kontaktua nga ylli i Ligës Premier dhe ata gjetën profilin e saj në një faqe interneti përcjellëse.

Ai supozohet se i kishte paguar mbi 150 euro për marrdhënie seksuale në prill të 2021-ës, teksa u takuan në një apartament me qira në qendër të qytetit shumë herë.

Lojtari besonte se takimet e tyre do të mbeteshin private, megjithatë, ajo e regjistroi atë fshehurazi, ruante mesazhe dhe e fotografoi në makinën e tij.

Nuk dihet nëse ai është një reprezentues i Anglisë.

Sipas The Sun, ajo përdori provat për të kërkuar para nga futbollisti dhe i tha atij të paguante 30 mijë euro.

Thuhet se asi i Anglisë shkoi në polici dhe eskorta u arrestua përfundimisht nën dyshimin për shantazh qershorin e kaluar.

Ajo u pyet për marrëdhënien dhe hetimi u la në dosje pasi lojtari vendosi të mos jepte një deklaratë.

A detailed view of the Premier League trophy is seen prior to The FA Community Shield Final between Manchester City and Leicester City at Wembley Stadium on August 07, 2021 in London, England.

Raporti thotë se klubi i lojtarit të Ligës Premier është vënë në dijeni të rrethanave. Forma e tij me sa duket kishte rënë në fushë në atë kohë.

Një burim i tha The Sun: “Futbollisti ishte me të vërtetë i shqetësuar se emri i tij do të dilte dhe kjo do të çonte në abuzimin e tij nga fansat”.

“Ai thjesht donte ta varroste atë histori, kështu që pavarësisht përpjekjeve të oficerëve, ai refuzoi të bashkëpunonte, gjë që i la ata të hetonin një komplot shantazhi pa viktimë”, thuhet më tej në reagim. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here