Rikthehen Jericho, publikojnë këngën e re “Në garë për qeveri”

0
54

Rock-grupi i njohur vendor, Jericho, janë rikthyer me publikimin e një projekti të ri muzikor.

“Në garë për qeveri” mban titullin kënga e tyre më e re, e cila është e zhanrit rock/alternative.

Muzika dhe vargjet e tekstit janë realizuar nga vet solisti i grupit, kantautori Petrit Çarkaxhiu.

Foto: Jericho/YouTube

Ashtu si shumë këngë të tjera të Jerichos, edhe “Në garë për qeberinë” duket se merr frymëzim nga aktualiteti kosovar.

Kënga është vizualizuar edhe me një klip të thjeshtë, i cili i është besuar produksionit Takat Studios. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here