Fero i bie pishman për tatuazhet: Pasi lexova hadithet vendosa të mos bëj më – jam penduar te Zoti

0
73

Në kuadër të shumë reperëve që kanë qenë të ftuar në emisionin “Barber Shok”, i radhës ka qenë reperit Feronit Shabani, i njohu si Fero.

Ai ka folur mbi rikthimin e tij në muzikë, përkatësisht në label-in që dikur e bëri të famshëm, ON Records.

Ndër të tjerash, reperi u përball edhe me një pyetje shumë interesante nga moderatori Fis Juniku, i cili e pyeti rreth tatuazheve në trup – për të cilat ai u shpreh i penduar.

Fero në “Barber Shok” (Foto: RTV Dukagjini/YouTube)

Reperi nga Gjilani tha se e gjitha kjo ndodhi kur shfletoi disa hadithe të Kur’anit [që njihen si fjalë të thëna nga Profeti Muhamed], të cilat e bënë që të ndryshojë mendim mbi bojën në trup.

“Me thënë të drejtën më ka rënë t’i lexoj disa hadhithe, edhe kam vendosur që s’bëj më tatuazhe. Këto që i kam bërë, jam penduar te Allahu, por s’bëj më. Tash kohën me kthy për t’i hequr, s’mund t’i heqë, por prej tani nuk bëj më”, tha Fero.

I njëjti shtoi se ka në plan të publikojë më shumë projekte muzikore të punuar nga bashkëpunëtorët e dikurshëm, Zzap dhe Chriss, duke i quajtur këta të fundit si producentët më të mirë në trevat shqiptare.

Fero tha se epiteti i prindit dhe përkushtimi ndaj jetës private, e la pak anash për një kohë në rrafshin profesional. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here