OBRM-PDUKM sot fillon me bllokimin e Kuvendit

0
39

Partia opozitare OBRM-PDUKM sot fillon me bllokimin e Kuvendit. Siç thonë nga atje me pengimin e punës duan të pengojnë miratimin e ligjeve gjoja të dëmshme dhe miratimin e buxhetit suplementar në mënyrën se si realizohet.

Sipas partisë opozitare qëllimi kryesor është rrëzimin i Qeverisë.

Vendimi për bllokimin e Kuvendit është konfirmuar edhe nga takimi i mbrëmshëm i grupit parlamentar të OBRM-PDUKM-së dhe koalicionit “Për ripërtëritjen e Maqedonisë”.

Nga OBRM-PDUKM thonë se bllokimi aktiv i Kuvendit vjen me kërkesë të qytetarëve, sepse sipas tyre, LSDM ka sjell krizë dhe varfëri./Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here