Vazhdon impresionimi i ekipit “Bad News Eagles” nga Kosova, i mposhtin legjendat e Brazilit – Indeksonline.net

0
69

Ekipi kosovar “Bad News Eagles” kanë përfunduar ndeshjen e tretë në turneun më të madh të lojës CS:GO, “PGL Antwerp Major 2022”.

“BNE” kanë triumfuar ndaj ekipit brazilian “Imperial” me rezultat (16:12), kështu duke arritur dy fitore prej tri ndeshjeve të zhvilluara.

Kujtojmë se pjesë e ekipit “Imperial” janë edhe legjendat: FalleN, fer dhe fnx të cilët kishin fituar Majorin vite më parë, por që nuk arritën të bëjnë diferencën përball djemve nga Kosova.

Deri më tani, “BNE” ka triumfuar kundër ekipit turk “Eternal Fire” dhe ekipit brazilian “Imperial”, teksa u mposhten nga ekipi rus “forZe”.

Në rast të një fitore të radhës, “BNE” do të kualifikohet në fazën tjetër të turneut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here