Kitaristi Eric Clapton anulon shfaqjet për shkak se u infektua me COVID-19

0
165

Artisti ikonik, Eric Clapton, ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Coronavirusi e ka detyruar atë të anulojë koncertet e tij të planifikuara në qytetet evropiane të Cyrihut dhe Milanos deri në një njoftim të dytë.

“Eric Clapton fatkeqësisht vuan nga COVID-19 pasi ka rezultuar pozitiv menjëherë pas koncertit të dytë në Royal Albert Hall”, thuhet në një deklaratë të publikuar në faqen e Clapton në Facebook.

“Atij i është thënë nga këshilltarët e tij mjekësorë se nëse ai do të rifillonte udhëtimet dhe performancën shumë shpejt, kjo mund të vonojë ndjeshëm shërimin e tij të plotë”.

“Eric është gjithashtu i shqetësuar për të shmangur transmetimin e ndonjë infeksioni te ndonjë nga grupi i tij, ekipi, promovuesit, stafi i tyre dhe sigurisht fansat”.

“Pra, pas diskutimeve intensive të brendshme, është vendosur që të shtyhen shfaqjet në Cyrih më 17 maj dhe në Milano më 18 maj”, vazhdoi deklarata.

Eric Clapton (Foto: Getty Images)

“Shpresoj që të mund të rifillojmë turneun duke filluar me koncertet në Bolonja më 20 dhe 21 maj”.

“Një njoftim i mëtejshëm do të bëhet në lidhje me ricaktimin e shfaqjeve të postuara pasi të mund të identifikohen datat e përshtatshme”.

Kitaristi mori dozën e tij të parë nga AstraZeneca në shkurt të vitit të kaluar dhe të dytën gjashtë javë më vonë, dhe qëndrimi i tij kundër vaksinës është i njohur, madje publikoi një këngë për vaksinat. /Telegrafi/

Eric Clapton (Foto: Harry Herd/Redferns)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here