“E gjithë jeta ime po shkatërrohet” – Will Smith thotë se kishte vizion se karriera e tij do të shkatërrohej gjatë intervistës me David Letterman e xhiruar para shuplakës famëkeqe në “Oscars”

0
177

Will Smith zbuloi në intervistën e tij të ardhshme për David Letterman se ai kishte halucinacione të një vizioni të humbjes së karrierës dhe pasurisë së tij ndërsa ishte në një udhëtim për drogën ayahuasca, sipas një klipi të publikuar të postuar së fundmi në Twitter.

Pranimi për serialin e Lettermanit në Netflix, “My Next Guest Needs No Introduction” ishte në një kohë të habitshme, pasi aktori 53-vjeçar regjistroi intervistën përpara se të merrte pjesë në Academy Awards.

Gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve ‘Oscars’, ai goditi prezantuesin Chris Rock në skenë pasi komediani bëri një shaka duke iu referuar rënies së flokëve të gruas së tij Jada Pinkett Smith, dhe që atëherë atij i janë vonuar disa projekte të profilit të lartë.

Smith e hap fragmentin duke pranuar se ishte ‘i tmerruar’ nga marrja e ayahuasca, një pije me origjinë nga Amerika e Jugut që prodhohet nga bimë që shkaktojnë një përvojë psikedelike.

Njerëzit që përdorin pije raportojnë halucinacione dhe vizione, duke përfshirë ndonjëherë edhe ato dramatike që supozohet se kanë efekte terapeutike.

“Vendosa që ishte diçka që doja ta provoja”, tha aktori se vendosi pasi kishte studiuar ilaçin, shkruan DailyMail.

Ndërsa përshkruante vizionin e tij për shpërthimin e karrierës së tij, ai e quajti atë “përvoja individuale psikologjike më djallëzore e jetës sime”.

Ai tha se vetitë halucinative të pijeve nuk ndihen për rreth 45 minuta, dhe më pas, “papritmas, është sikur të shoh të gjitha paratë e mia duke humbur”.

“Dhe shtëpia ime po largohet. Dhe karriera ime ka ikur”, vazhdoi ai. “Dhe unë po përpiqem të rrëmbej paratë dhe karrierën time. E gjithë jeta ime po shkatërrohet”, thotë tutje aktori.

Prezantuesi e bëri atë të konfirmonte se vizioni përfaqësonte ‘frikën e tij në jetën reale’.

Vizioni u bë edhe më shqetësues për Smithin pasi dëgjoi vajzën e tij Willow Smith, 21 vjeç, duke e thirrur në distancë me thirrjet e ankthshme “Babi, më ndihmo! Babi! Si nuk do të më ndihmosh?”

Smith, i cili lavdëroi personazhin e tij Richard Williams si një “mbrojtës i ashpër i familjes së tij” në fjalimin e tij për pranimin e “Oscars”, dukej se ishte në gjendje të harronte problemet e tij të imagjinuara në karrierë ndërsa mbronte familjen e tij.

“Pastaj ngadalë, nuk më intereson më për paratë e mia, thjesht doja të shkoja në Willow. Nuk më intereson më për shtëpinë time, për karrierën time”, tregoi ai.

Ai tha se ishte ‘i qetësuar’, megjithëse ‘zëri ishte ende në 100 përqind.’

‘Unë ende dëgjoj Willow duke bërtitur. Paratë e mia ende po ikin, por unë do të shkoj – tha ai teksa imitoi duke marrë frymë thellë.

“Dhe unë jam plotësisht i qetë, edhe pse ka ferr në mendjen time. Kur dola prej saj, kuptova se çdo gjë që ndodh në jetën time, mund ta përballoj.

“Unë mund të trajtoj çdo person që humbas, mund të trajtoj çdo gjë që shkon keq në jetën time, mund të trajtoj çdo gjë në martesën time. Unë mund të përballoj çdo gjë që jeta më ofron”, tha ai.

Klipi përfundoi me Smithin që përpiqej të siguronte veten se ajo që ishte në vizion nuk do të ndodhte, megjithëse ishte veçanërisht ironike duke pasur parasysh rrugën që do të merrte karriera e tij jo shumë kohë pas intervistës.

Pasi goditi Rock në “Oscars”, Smith arriti të fitoi çmimin e tij të parë “Oscar” për rolin e tij kryesor në “King Richard”, por ai shpejt u përball me pasoja brenda akademisë.

Aktori dha dorëheqjen nga akademia, që do të thotë se ai nuk do të jetë më në gjendje të votojë për çmime dhe më pas ai u ndalua nga të gjitha ngjarjet e akademisë për një dekadë, që do të thotë se ai nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në ceremoni në atë periudhë, por ai ende mund të nominohet ose të fitojë një çmim.

Smith ka mbajtur një profil të ulët pas incidentit, megjithëse ai udhëtoi në Mumbai të Indisë, muajin e kaluar për t’u fokusuar në spiritualitetin, jogën dhe meditimin, raportoi People.

Will u fotografua në janar duke filmuar intervistën me Letterman.

Ai është mes një grupi yjesh që u intervistuan për shfaqjen e Letterman duke përfshirë Cardi B, Billie Eilish , Ryan Reynolds, Julia Louis-Dreyfus dhe Kevin Durant. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here