Agon Krasniqi merr licensën, video-analisti më i ri në futbollin kosovar – Indeksonline.net

0
158

Licensohet gjenerata e parë e trajnerëve nga Kosova në trajnimin e mbajtur në Shqipëri.

Ky eveniment është organizuar nga FSHF me ligjërues Alarico Rossi.

Ndër ta, edhe Agon Krasniqi trajner i ri dhe premtues, ish-asistent i Arbnor Morinës tek KF “Arbëria” Lipjan, tani trajner i parë te juniorët e KF “Flamurtari” Prishtinë.

Krasniqi shquhet për profesionalizmin e tij dhe llogaritet si trajner i të ardhmes në Kosovës, në cilësinë e video analistit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here