Calvin Harris konfirmon lidhjen e re të dashurisë me DJ Vick Hope

0
204

Calvin Harris po takohet me DJ  Vick Hope pasi ajo vizitoi fshehurazi fermën e tij në Ibiza muajin e kaluar.

Skocezi, 38 vjeç, e ka ndjekur ish-yllin e “Strictly”, 32, për më shumë se një dekadë, pasi i kishte kërkuar për herë të parë të takoheshin kur ishte 19 vjeç.

Këmbëngulja e tij më në fund u shpagua pasi romanca e çiftit lulëzoi pas udhëtimit të Vick në fermën e tij prej 138 hektarësh, Terra Masia, në prill dhe daljes së tyre të parë publike së bashku të hënën (23 maj) në Chelsea Flower Show.

“Calvin dhe Vick janë përpjekur ta mbajnë marrëdhënien e tyre të fshehtë, në ditët e hershme, por atyre u pëlqen të kalojnë kohë së bashku si në Londër ashtu edhe në Ibiza. Calvin ka pasur gjithmonë një vend të veçantë për Vickun dhe meqë të dy janë beqarë, ishte koha e duhur për t’u rikthyer në kontakt”, tha një burim për MailOnline.

Në prill, Vick ndau një foto të së njëjtës pemë që Calvin kishte postuar më parë në llogarinë e tij në Instagram, që ndodhet në fermën e tij.

Vick gjithashtu ngacmoi një imazh të çiftit në plazh në Ibiza duke postuar një foto të këmbëve të saj përkrah këmbës së një burri që besohet të jetë e Calvin.

Ylli botëror ka pëlqyer çdo foto të Vick në Instagram që nga janari, kur ai tregoi admirimin e tij për fotot e saj me bikini të bëra në Meksikë.

Foto: Getty

Romanca e Vick me Calvin nuk ka kaluar pa u vënë re nga bashkëylli i saj në Radio 1, Jordan North, i cili rregullisht e ngacmon atë për afërsinë e tyre drejtpërdrejt në emisionin e tyre.

Foto: Getty

Vick zbuloi gjatë ditëve të saj bashkë-prezantuese në Capital FM Breakfast Show në 2018 se Calvin e kishte kërkuar që të dilte kur ajo ishte 19 vjeç, por ajo e refuzoi atë sepse nuk ishte e impresionuar me pamjen e tij.

Megjithatë, që nga ndryshimi i tij në listën A, që çoi edhe në një xhirim të të brendshmeve Emporio Armani, ajo pranoi se ishte penduar për vendimin.

Calvin thuhet se u nda nga e dashura modele Aarika Wolf në mars, ndërsa Vick ka qenë publikisht beqar për disa kohë.

DJ-ja multimilioner ka pasur lidhje më parë me yjet e popit Rita Ora, Taylor Swift dhe Ellie Goulding. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here