Katie Price në gjykatë, rrezikon pesë vite burg pasi i dërgoi mesazhe kërcënuese të fejuarës së ish-burrit

0
254

Katie Price u paralajmërua se do të përballet me burg sot pasi u deklarua fajtore për dërgimin e një mesazhi të ndyrë dhe kërcënues ndaj të fejuarës së ish-it të saj, Kieran Hayler.

43-vjeçarja shkeli një urdhër ndalimi kur i dërgoi asaj këtë mesazh, shkruan The Sun.

Ajo sot e pranoi akuzën në Gjykatën e Lewes Crown në një kthesë të madhe, pasi më parë e mohoi atë në Gjykatën Supreme.

Foto: w8media

Katie u zgjodh për një gjyq në Gjykatn e Lartë që do të nënkuptonte një dënim më të lartë dhe gjyq nga juria kur ajo u paraqit në Gjykatën Supreme muajin e kaluar.

Ajo përballet me një dënim maksimal prej pesë vitesh burg kur të kthehet për dënimin më 24 qershor.

Gjykatësi Stephen Mooney i tha Price: “Është e qartë se ju keni pranuar përgjegjësinë për një vepër penale dhe keni pranuar fajësinë gjatë kohës që ishit në një dënim me kusht, që do të thotë se jeni në rrezik të shkoni në burg”.

Foto: w8media

“Do të më duhet të di pjesët përkatëse të sfondit për të shqyrtuar se cila duhet të jetë fjalia e duhur”.

“Mos jini nën asnjë iluzion, rrezikoni të merrni një dënim të menjëhershëm me burgim”, tha ai.

Foto: w8media

Katie kaloi 12 orë në paraburgim policor pasi u arrestua në rezidencën e saj në janar.

Ish-modelja magjepsëse i ka dërguar mesazh ish-it të saj, Kieranit duke i shkruar: “Thuaji shoqes tënde, të dashurës, të mos fillojë me mua”.

Katie është tashmë në një dënim me kusht 16-javor për drejtimin e mjetit në gjendje të dehur pas një askdienti të tmerrshëm që përjetoi në shtator.

Një person mund të rikthehet në burg për kohëzgjatjen e dënimit me kusht nëse do të shkelte kushtet e licencës.

Zakonisht një gjykatë do të fokusohet në krimin e ri që është kryer gjatë dhënies së dënimit dhe do të marrë në konsideratë termin origjinal si një veçori rënduese.

Foto: Katie Price/Instagram

Në këtë rast, Katie mund të burgoset për pesë vjet me 16 javë që shkojnë njëkohësisht ose potencialisht në krye të dënimit kryesor.

Katie u godit me urdhër ndalimi pesë-vjeçar në vitin 2019, pasi ajo e ofendoi rëndë Michellen në publik.

Foto: The Sun

Asaj iu ndalua të kontaktonte me Michellen “direkt apo indirekt”.

Katie dhe Kieran u martuan në janar të vitit 2013 dhe kanë dy fëmijë: Bunny, pesë vjeç dhe Jett gjashtë vjeç.

Ata u ndanë në fillim të vitit 2018 pas akuzave të shumta për tradhti bashkëshortore.

Foto: The Sun

Kieran tani është fejuar me Michelle dhe ata kanë një djalë të vogël të quajtur Apollo. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here