Kurti tash e disa javë jashtë Kosovës, Çitaku e quan të paprecedentë dhe tërësisht të papërgjegjshme

0
51

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka thënë se është e paprecedent që kryeministri Kurti tash e tri javë gjendet jashtë Kosovës.

Çitaku në një postim në Facebook, ka shkruar se vizita e tij e fundit në SHBA ishte studimore.

“E paprecedent dhe tërësisht e papërgjegjshme që Kryeministri në detyrë tash e tri javë është jashtë Kosovës. Sot e paska vizituar një fabrikë të çokollatave në Zvicër, e paska bërë shqiponjën me studentët shqiptarë atje. Vizita në SHBA mund të kualifikohet si studimore, thënë më së buti”, ka shkruar Çitaku.

Nënkryetarja e PDK-së, më tej ka shtuar se në Kosovë inflacioni ka kaluar 11% e bordi i AKP-së ka shpallur valën e re të privatizimit.

“Në ndërkohë në Kosovë inflacioni ka kaluar 11%, e sot bordi i AKP-së, i zgjedhur nga Kurti paska shpallur valën e re të privatizimeve ( kujtoni pak deklaratat e Kryeministrit për privatizimin në Kosovë)”, ka shkruar Çitaku. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here