Mot me diell dhe vranët, disa vende reshje shiu dhe shkarkime rrufesh

0
105

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë këtyre dy ditëve do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

IHK njofton se vranësirat parashihen të sjellin reshje lokale shiu të shoqëruara me rrufe.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-30 gradë Celsius. Indeksi UV vazhdon të mbetet në vlerat e rrezikut, prandaj këshillat e IKSHP mbeten në fuqi.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-7m/s. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here