Caktohet dita e finales së Superkupës së Evropës – Indeksonline.net

0
194

Pas triumfit në Ligën e Kampionëve, Real Madrid tani do të synoj edhe Superkupën e Evropës.

Mbretërit do të takohen me Eintracht Frankfurtin që triumfoi në Europa League, shkruan Indeksonline.

Spanjollët dhe gjermanët këtë ndeshej do ta zhvillojnë me 10 gusht në Stadiumin Olimpik në Helsinki, Finlandë.

Nga shtatë pjesëmarrje, Reali ka triumfuar katër herë në këtë garë derisa për Eintracht Frankfurtin është pjesëmarrja e parë. /IndeksOnline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here