Macroni konfirmon vrasjen e gazetarit francez, tregon emrin e tij

0
193

Presidenti francez Emmanuel Macron, ka zbuluar identitetin e gazetarit të vrarë francez në lindje të Ukrainës.

Macron tha se 32-vjeçari u qëllua për vdekje derisa ishte brenda autobusit së bashku me civilët ukrainas, që po largoheshin nga bombat ruse, transmeton Telegrafi.

Bëhet fjalë për Leclerc-Imhoff i cili po punonte për televizionin francez BFM TV. Madje është raportuar se autobusi është goditur në afërsi të Severdonetskut – që prej ditësh po bombardohet nga forcat ruse.

“Ndajë dhimbjen me familjen, të afërmit dhe kolegët e Frederic Lecler-Imhoff, që u shprehi ngushëllime”, tha presidenti francez. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here