Manchester United punëson ish-trajnerin e Liverpoolit – Indeksonline.net

0
66

Manchester United ka emëruar Andy O’Bole si zëvendësdrejtor i futbollit për të punuar nën drejtimin e John Murtough së bashku me trajnerin Erik ten Hag.

Irlandezi do të lërë rolin e tij si kreu i performancës elitare në Premier League për t’u bashkuar me Djajtë e Kuq këtë verë, shkruan Indeksonline.

O’Boyle gjithashtu ka punuar në United më parë, duke punuar me Marcus Rashford 16 vjet më parë.

“Ne jemi të kënaqur të mirëpresim Andy përsëri në Manchester United për të marrë këtë rol të rëndësishëm në udhëheqjen e klubit”, deklaroi Murtough në një deklaratë. “

Andi ka përvojë në të gjitha fushat teknike të futbollit, nga fitnesi dhe shkenca sportive tek skautët dhe rekrutimi.

“Kjo do ta bëjë atë një shtesë të vlefshme për ekipin tim në Carrington ndërsa vazhdojmë të forcojmë udhëheqjen dhe planifikimin strategjik në të gjitha aktivitetet tona të futbollit”, tha ndër të tjerash Murtough.

Ish trajneri i Liverpoolit, i cili gjithashtu ka mbajtur role me Anglinë U–21, Coventry City dhe Wrexham FC, ka luajtur si i ri në Manchester United përpara se të fokusohej në karrierën e tij si trajner dhe shkenca sportive.

O’Boyle do të kompletojë licensën e tij UEFA Pro gjatë javëve të ardhshme dhe po punon gjithashtu për një doktoraturë, pasi tashmë ka arritur një gradë Master në shkencën e sportit. /IndeksOnline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here