Tifozët skocezë ‘kryqëzojnë’ Andy Robertsonin për festimet “patetike” me Liverpoolin

0
182

Andy Robertson është kritikuar nga disa mbështetës të Skocisë pasi “piu” në paradën e hapur të Liverpoolit të dielën, vetëm 72 orë përpara gjysmëfinales vendimtare të play-off-it të Kupës së Botës kundër Ukrainës.

The Reds organizuan ngjarjen pasi fituan Kupën Carabao dhe FA Cup këtë sezon, dhe ajo vazhdoi akoma, pavarësisht se skuadra humbi finalen e Ligës së Kampionëve një ditë më parë.

Mijëra tifozë të Liverpoolit u rreshtuan në rrugë dhe Robertson dukej se po kënaqej teksa u filmua me një birrë në dorë në autobus. Megjithatë, një numër i tifozëve të Skocisë ishin më pak të impresionuar me festimet e tij.

“Tifozi i madh i Andy Robertson dhe gjithçka që ai ka bërë për Skocinë. Megjithatë kjo nuk është vërtet e pranueshme për një kapiten skocez, tre ditë përpara një prej ndeshjeve më të mëdha në historinë e fundit. Më mirë bëni një performancë të madhe të mërkurën mbrëma”, shkroi një fans në Twitter.

“Me të vërtetë nuk është një pamje e mirë për Robertson. Një lojë e madhe për Skocinë po afrohet dhe ai është disa orë më vonë për ta bërë atë”, shtoi një tjetër tifoz.

Ndërkohë, një mbështetës e quajti sjelljen e Robertson si ‘patetike’, duke pretenduar se veprimet e tij ishin të paarsyeshme.

“Andy Robertson duke pirë me skuadrën e Liverpoolit për të festuar fitimin e dy kupave në vend që të përgatitet për një lojë masive për Skocinë të mërkurën, është e turpshme”.

One fan felt Robertson's drinking was unacceptable given that Scotland play on Wednesday

“Do të gjeni njerëz që e mbrojnë atë, por si kapiten kjo është patetike”, postuan ata në rrjetet sociale.

Sidoqoftë, mbrojtësi i krahut nuk u dënua plotësisht për pjesëmarrjen në festime, me një përdorues të Twitterit që shkruante se ata nuk kishin ndonjë problem të madh me të, për sa kohë që Robertson ishte në dispozicion për stërvitje të hënën. /Telegrafi/

Another fan felt Robertson's behaviour sent out the wrong message ahead of a huge match

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here