Zyrtare: Besnik Krasniqi nënshkruan me Dritën

0
170

Drita ka bërë një goditje të madhe, të parën në afatin kalimtar veror.

Nënkampioni i Kosovës ka arritur të transferojë njërin nga mbrojtësit e djathtë më të mirë në Kosovë në vitet e fundit.

Besnik Krasniqi është larguar nga Prishtina dhe tani zyrtarisht është pjesë e tre herë kampionëve të Kosovës.

Ka qenë faqja zyrtare e klubit gjilanas që ka prezantuar Krasniqin i cili nga tani do të vihet nën urdhrat e trajnerit Ardian Nuhiu.

Njoftimi i plotë i klubit bardhekaltër:

Besnik Krasniqi nënshkruan me ne.

Ju njoftojmë që klubi jonë FC DRITA ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e krahut të djatht Besnik Krasniqi.

Marrëveshja është arritur sot ku në ambientet e klubit lojtari është prezantuar nga drejtori sportiv z. Valon Zymberi i cili i dëshiroi suksese lojtarit në klubin tonë.

Besniku ka qenë pjesë e shumë ekipeve nga Kosova dhe Shqipëria dhe së fundmi ishte pjesë e Prishtinës.

Mirë se vjen Besnik.

/Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here