Kapiteni i Man  Utd, Maguire thyen heshtjen për tmerrin e kërcënimit me bombë

0
70

Harry Maguire është hapur për tmerrin e të qenit në qendër të një kërcënimi me bombë kundër tij dhe familjes së tij.

Kapiteni i Manchester Unitedit, Maguire u shënjestrua në prill kur policia hetoi akuzat për një kërcënim me bombë në shtëpinë e tij në Cheshire.

Ndërsa policia më vonë e deklaroi atë si të sigurt pas një kërkimi të gjerë, Maguire u la “jashtëzakonisht i tronditur” nga incidenti.

Mbrojtësi i Unitedit ka thënë se është i gatshëm të pranojë kritikat nga mbështetësit, por thotë se atë ditë u kalua ‘limiti’.

“Natyrisht që jam në një pozicion ku do të kritikohem, Manchester United pagoi një shumë të madhe parash për mua, është një nga klubet më të pëlqyera në botë dhe gjithashtu një nga më të urryerit në botë”, ka thënë fillimisht Maguire.

“Ne e dimë se jemi nën vëzhgimin më të madh. Unë i pranoj plotësisht kritikat kur pranojmë gola ose bëjmë gabime, jam mjaftueshëm i rritur për të pranuar njerëzit që të më marrin në shpinë dhe të thonë se mund të përmirësohem”.

“Ka një linjë ku ne jemi qenie njerëzore, unë kam një familje. Njerëzit pyesin nëse kjo më prek mua. Mentaliteti im është se nuk më prek shumë, por kur bëhet fjalë për kërcënimet me bombë, bëhet fjalë më shumë për familjen”.

“E fejuara ime Fern, jam i lumtur që fëmijët e mi janë në një moshë ku ata nuk lexojnë gjëra dhe nuk shohin gjëra në lajme. Nëse fëmijët e mi do të ishin një moshë më të madhe, ata mund të shihnin gjërat dhe të shkonin në shkollë dhe njerëzit po flasin në lidhje me të, atëherë kjo të prek pak më shumë”, përfundoi anglezi.

Ndryshe, Maguire aktualisht është në detyrë me Anglinë, ndërsa skuadra e Gareth Southgate përgatitet për ndeshjet e tyre të ardhshme në Ligën e Kombeve kundër Hungarisë dhe Gjermanisë. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here