Maqedonia e Veriut dhe Shtetet e Bashkuara kanë hapur një kapitull të ri bashkëpunimi

0
85

Maqedonia e Veriut dhe Shtetet e Bashkuara me Dialogun Strategjik hapin një kapitull të ri të bashkëpunimit dhe u zotuan për thellimin dhe avancimin e mëtejshëm të partneritetit dypalësh, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Qeveritë e dy vendeve kanë lëshuar dje një deklaratë të përbashkët me rastin e takimit të parë të Procesit të Dialogut Strategjik ndërmjet dy vendeve, i cili po mbahet në Uashington, duke riafirmuar marrëdhëniet e forta mes dy vendeve dhe duke shprehur kënaqësinë për promovimin e prioritetet e përbashkëta të sigurisë dhe prosperitetit dypalësh, në kontinentin evropian dhe në mbarë botën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here