Përmbytje në Florida, njerëzit bllokohen në makina

0
87

Banorët e Floridës së Jugut thuhet se janë bllokuar në ujërat e përmbytjeve pas reshjeve të rrëmbyeshme për shkak të një shqetësimi tropikal.

Zyra e Informacionit Publik me Autoritetin e Shpëtimit nga Zjarri me qytetin e Miamit tha herët të shtunën se ka mobilizuar Makinat e Mëdha që iu përgjigjen njerëzve të ngecur në makinat e tyre mes të përmbytjeve, transmeton Telegrafi.

“Ne vazhdojmë t’ju bëjmë thirrje që të mos vozitni ose të ecni nëpër ujëra. Jini të sigurt dhe ju lutemi na lejoni të vlerësojmë situatën”, shkroi zyra në Twitter.

Gjurmuesi i ndërprerjeve të energjisë PowerOutage.US tregoi 7,871 raste pa energji elektrike në shtet. /Telegrafi/

Sipas Fox Weather, qyteti i Maratonës regjistroi 5.47 inç shi nga Cikloni i Mundshëm Tropikal Një.

Rekordi i mëparshëm ditor ishte 2.84 inç në vitin 2013. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here