Autostrada Shkup-Bllacë, Ahmeti: Projekt madhor 20 milionë euro, projekti në punim e sipër

0
67

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti i ftuar në emisionin debativ në Tv21 ka folur edhe për projektin madhor të infrastrukturës.

Duke folur më tej, ai thotë se autostrada Bllacë-Shkup është një projekt i madh prej rreth 20 milionë euro.

Ne pyetëm pse edhe pas 20 vitesh autostrada nuk mund të shohë dritën në fund të tunelit.

“Unë nuk jam ndërtues. “Shkoni dhe pyesni ndërtuesit pse nuk e kanë bërë me kohë!”, tha Ahmeti, duke shtuar se tani projekti është në fazën finale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here