U dënua me burgim me kusht për mosraportim të pasurisë, reagon ish drejtori i Emergjencës

0
72

Ish-drejtori i Emergjencës në Shërbimin Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK), Basri Lenjani është dënuar me 6 muaj burgim me kusht dhe 500 euro gjobë për mosraportim të pasurisë.

E lidhur me këtë ka reaguar sot ish drejtori i Emergjencës, Basri Lenjani, duke thënë se inatet politike nuk do të ndikojnë që ai të dorëzohet.

Ai përmes një postimi në Facebook tregon punën e tij përgjatë dekadave.

Lexoni të plotë postimin:

Realiteti i një gjykimi të ndikuar nga politikat ditore dhe inatet…

Para se të gjykosh jetën time, të kaluarën time, humanitetin, pastërtinë, modestinë, karakterin tim… vish një herë këpucët e mia, dhe shkel  në ato shtigje në të cilat kam kaluar jetën time me shumë mundime.

Jetoje me shpirtin tim, me dyshimet mia, me friken time dhe me dhimbjet për  ju ata që më gjykuat pastërtinë dhe dinjitetin tim do të mbeteni të turpëruar.

Ndikimet e ndryshme, inatet politike nuk do të ndikojnë që unë do të dorëzohem.

Kjo është Kosova, kur vritet, burgoset dinjiteti im shpirtëror, ndershmëria dhe puna ime 36 vjeçare.

Unë duhet të gjykohem për këto arsye:

Pse e kam lëshuar shtëpinë  shkollë?

Pedagog në rrethanat e jashtëzakonshme ?

Për edukimin e arsimimin e shumë  gjeneratave ?

Për 21 libra të botuara  dhe shumë publikime të tjera?

Për avancimin e SHME dhe shumë projekteve?

Për humanitet ndershmëri dhe pastërti profesionale 36 vjeçare?

“Jetojmë në një kohë të përjetimeve të dhimbshme. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here