Ministria s’i lëviz fare çmimet e derivateve, s’ka zbritje as sot

0
63

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar për çmimin tavan të derivateve.

Nga kjo ministri është bërë e ditur se çmimi i derivateve prej disa ditësh vazhdon të jetë i njëjtë, pa u zbritur fare.

Çmimi maksimal i lejuar në produktin Dizel është 1,60 cent.

Kurse çmimi maksimal i lejuar në Benzinë është 1,33 cent.

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është 0,76 cent.

Këto çmime vendosen prej sot në ora 10:00, deri nesër në të njëjtën kohë./Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here