Ekipi gjerman gati 4 mln euro për Mergim Berishën

0
53

Kur Augsburg ra dakord për një marrëveshje për të nënshkruar Mergim Berishën në huazim nga Fenerbahce gjatë verës, një opsion blerjeje u përfshi në marrëveshjen aktuale.

Tani sipas “Sport Bild”, skuadra e Bundesligës ka një opsion për të nënshkruar me sulmuesin për 4 milionë euro në fund të sezonit.

24-vjeçari Berisha është paraqitur 3 herë për Augsburg deri më tani, duke shënuar një gol dhe një asist. Fenerbahçe pagoi 5 milionë euro për të nënshkruar me Berishën nga RB Salzburg në vitin 2021.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here