Reali konfirmon: Kurtua do të mungojë në 3 ose 4 ndeshje

0
107

Tibo Kurtua do të mungojë në ndeshjen që Real Madrid do të luajë këtë të dielë kundër Osasuna-s në “Bernabeu” duke nisur që nga ora 21:00.

Portieri belg, siç raportohet nga klubi në një deklaratë mjekësore, vuan nga “dhimbja e nervit shiatik të majtë” që e detyron atë të mos sfidën me Osasunën. Burime nga Real Madridi, theksojnë se humbja e belgut mund të mungojë në tre ose katër ndeshjet e ardhshme për skuadrën e Karlo Ançelotit.

Të njëjtat burime sigurojnë se në çdo rast Kurtua do të jetë në gjendje të luajë “El Clasicon” që Real Madrid dhe Barcelona do të luajnë në “Bernabeu” më 16 tetor. /abcnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here