Miguel Oliviera fiton garën në Tajlandë

0
53

Portugezi Miguel Oliveira është fituesi i gares kaotike në Moto GP, e cila u zhvillua për Çmimin e Madh të Tajlandës. Garë, e cila u shty për shkak të reshjeve të dendura të shiut, nisi me një orë vonesë. Dhe në ato 25 xhiro kishte mjaft nxitje edhe pse gara u zhvillua në kushte të vështira, që në fund Oliveira të mbyll garën në vendin e parë.

Portugal’s rider Miguel Oliveira of Red Bull KTM Factory Racing raises his hand after winning the MotoGP motorcycling race at the Chang International Circuit in Buriram, Thailand, Sunday, Oct. 2, 2022. (AP Photo/Kittinun Rodsupan)

Për pilotin portugez që ishte më i shpejti në pistën tajlandeze, kjo ishte fitorja e dytë në këtë sezon. Në vendin e dytë u ndal Xhek Miler, duke lënë pas Françesko Banjajanin në vendin e tretë, ndërsa Fabio Kuartararo, përfundoi garën në pozitën e 17-të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here