Arrestohen dy persona për heroinë në Tetovë

0
62

Dje mbrëma (03-tetor) rreth orës 19:45, në rrugën “Boris Kidriç” në Tetovë, zyrtarët policorë të SPB Tetovë kanë privuar nga liria personin R.J. (43) nga Gostivari dhe Sh.F. (30) nga Çegrani i Gostivarit, për arsye se gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre në veturën “Opel Zafira” me shenja regjistrimi të Gostivarit, në të cilën ishin transportuar, u gjet heroinë dhe një shkop bejsbolli.

Të dy janë ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës për sqarim dhe dokumentim të rastit, pas së cilës do të përpilohen parashtresat përkatëse.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here