Mickovski: Do të bëjë koalicion edhe me BDI-në nëse ata fitojnë

0
51

Lideri i VMRO-së Hristjan Mickovski në një intervist për Tv24 është shprehur se nëse BDI-ja do të fitojë në blokun shqiptar në zgjedhjet e ardhshme do të bëjë koalicion, përcjell TS

“Për shkak të qeverisjes me Badenter në Kuvend, do të duhet të bëjmë koalicion me partinë që fiton në bllokun shqiptar, pra edhe nëse është BDI, edhe pse do të preferoja të ishte opozita shqiptare për momentin, ASH-ja dhe BESA” kësthu është shprehur Mickovski në Tv24

Ndryshe BDI është partia politike shqiptare që nuk ka humbur asnjë palë zgjedhje që nga themeilimi i saj, edhe në anketat e fundit BDI është tre fish më lartë sa të gjithë partitë tjera politike shqiptare./TS/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here