Xhelal Neziri: Artan Grubi performon dhe duket si kryeministër

0
66

Njohësi i rrethanave politike, Xhelal Neziri në Click Plus ka deklaruar se kjo përbërje qeveritare është përbërja më e mirë që ka pasur ndonjëherë Bashkimi Demokratik për Integrim, raporton indeks.mk

Duke folur për pakënaqësitë brenda partiake, Neziri ka thënë se çështja për të cilën kanë ngritur pakënaqësi “grupi”, nuk është në interes publik dhe se debat publik mund të ngrihet në momentin kur ekzekutivi nuk realizon programin ose platformën e caktuar.

Duke folur për zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi, Neziri ka thënë se ai për momentin është duke performuar në mënyrë të shkëlqyeshme dhe se në të shumtën e rasteve duket edhe si kryeministër i vendit.

“Me zotin Grubi kam pasur debate të shumta, kam pasur edhe mos pajtime, por për momentin është duke performuar mirë”, deklaroi mes tjerash Neziri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here