Aksident në mes tre veturave në Shkup, 8 persona të lënduar, mes tyre edhe fëmijë

0
70

Dje në ora 14:15 në SPB Shkup është raportuar se në Bul. “Sllovenia” në Shkup ka ndodhur një aksident trafiku në mes të automjetit “Volkswagen”, drejtuar nga M.B.(25) nga Shkupi, automjetit “Opel” drejtuar nga I.Sh.(52) nga Shkupi si dhe automjetit “Mercedes”, drejtuar nga I.A.(34) nga fshati Luboten i Shkupit, të tre me targa të Shkupit.

Në aksident ka mbetur i lënduar rëndë një bashkudhëtar i mitur nga automjeti “Volkswagen”, ndërsa tre shoferët kanë ngelur të lënduar, si dhe bashkudhëtarët e automjetit “Opel”, J.Sh.(49) dhe B.Gj.(24), dhe një bashkudhëtar i mitur, të gjithë nga Shkupi, si dhe bashkudhëtaret nga automjeti “Mercedes”, N.Sh.(49) dhe një bashkudhëtar i mitur, të dy nga Shkupi, që janë konstatuar në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit “Shën Naum i Ohrit”, Kompleksin Klinikë “Nënë Tereza” dhe Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here