Zgjedhjet lokale/ Berisha takon aleatët, zbardhet vendimi i marrë

0
58

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha zhvilloi pasditen e sotme një takim me krerët e partive aleate.

 

Konkretisht, Berisha bashkëbisedoi me kryetarin e Partisë Republikane, Fatmir Mediu, kryetarin e Partisë së të Drejtave të Njeriut, Vangjel Dule, Kryetarin e Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka dhe kryetarin e Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi.

 

Në këtë takim u diskutua për bashkëpunimin midis këtyre forcave politike në zgjedhjet e ardhshme vendore dhe u ra dakord që këto forcat politike të dalin në zgjedhje me kandidatë të përbashkët.

 

Sipas zyrës së PD-së, takimi u karakterizua nga fryma e mirëkuptimit të plotë.

 

Takim me kryetarët e partive aleate

 

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha zhvilloi një takim me kryetarin e Partisë Republikane z. Fatmir Mediu, kryetarin e Partisë së të Drejtave të Njeriut z. Vangjel Dule, Kryetarin e Partisë Agrare- Ambjentaliste z. Agron Duka dhe kryetarin e Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar z. Dashamir Shehu. Në këtë takim u diskutua për bashkëpunimin midis këtyre forcave politike në zgjedhjet e ardhshme vendore dhe u ra dakord që këto forcat politike të dalin në zgjedhje me kandidat të përbashkët. Takimi u karakterizua nga fryma e mirëkuptimit të plotë.

 

ZYRA E SHTYPIT-PARTIA DEMOKRATIKE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here