Ish-polici masakër me fëmijë, vret 40 persona, mes të cilëve 23 të mitur

0
80

Të paktën 40 persona kanë mbetur të vdekur mes tyre 23 fëmijë, pasi një ish-polic ka qëlluar me armë zjarri në një çerdhe në Tajlandë.

 

Ish-polici 34-vjecar  kohët e fundit ishte liruar nga shërbimi pas përfshirjes në një rast droge, teksa ishte paraqitur ne gjykate po kete te  enjte.

 

Ndërkohë  pas sulmit të përgjakshëm në çerdhe 34-vjeçari  ka shkuar në shtëpi ku ka vrarë edhe familjen e tij para se të kryente vetëvrasje.

 

Sipas shefit te policisë lokale ish polici shkoi te kerkonte te birin ne cerdhe ,por ai nuk ndodhej aty.  Më pas nisi te qellonte te gjithe personat ne vendngjarje.

 

Teksa po arratisej ish-efektivi ka plagosur me arme dhe disa kalimtare te rastit.

 

Ndërkohë në mesin e viktimave janë edhe 2 mësuese, njëra prej të cilave shtatëzanë  si dhe një oficer policie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here