VIDEO / “Roveshatë” fantastike nga sulmuesi shqiptarë në Kroaci

0
82

Reprezentuesi i Kosovës, Emir Sahiti ka realizuar një eurogol në Kroaci. Sulmuesi 23-vjeçar, i cili pas aventurës te Shqipëria U21 debutoi me përfaqësuesen e Kosovës në qershorin që lamë pas, zhbllokoi takimin Hajduk-Varazdin me një veprim të jashtëzakonshëm.

Sahiti shfrytëzoi një krosim të Livaja në minutën e 33-të dhe tundi rrjetën kundërshtare me një roveshatë të mrekullueshme. Hajduku në avantazh dhe momentalisht në vend të dytë në kampionatin kroat.

Ndërkohë, ky ishte goli i parë sezonal në kampionat për Sahitin, i cili dërgoi ultrasit e Hajdukut në festë me golin unik që realizoi.

 

YouTube video

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here