Trajneri i Senegalit nuk do të jetë në pankinë ndaj Anglisë?!

0
25

Aliou Cisse, trajneri i kombëtares së Senegalit, i cili sot do të duhet të përballet me Anglinë në 1/8-at e Kupës së Botës në Katar, rrezikon të humbasë ndeshjen. Një humbje që do të dukej si një shaka duke pasur parasysh rëndësinë e sfidës, ndoshta më e rëndësishmja e karrierës së tij. Trajneri është i sëmurë prej dy ditësh për shkak të gripit dhe në stërvitje orët e fundit u zëvendësua nga asistenti Regis Bogaert, i cili foli në konferencën për shtyp.

 

“Ka dy ditë që është i sëmurë, u stërvitëm sipas indikacioneve të tij”, ka deklaruar Bogaert.

 

Megjithatë, ka shumë dyshime për rikuperimin efektiv për ndeshjen e së dielës në orën 20:00, pavarësisht optimizmit në kampion senegalez.

 

“Jam i sigurt se ai do të jetë patjetër në stol në ndeshjen e fillimit të së dielës. Ne jemi të qetë, me vetëbesim dhe shumë të përqendruar. Çdokush mund të mundë këdo në Kupën e Botës dhe për këtë arsye Senegali mund të fitojë edhe ndaj Anglisë,” tha mes tjerash Bogaert.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here