Reali Madridi kërkon yllin e radhës në qendër të mbrojtjes

0
22

“Los Blancos” pas Vinisiusit, Rodrigos dhe Endrikut, kërkon yllin e ri në Amerikën Jugore. Me U20 Sudamericano që po zhvillohet aktualisht në Kolumbi, më të mirët dhe më të ndriturit në Amerikën e Jugut po marrin pjesë, dhe skuadra e re braziliane ka qenë në formë të shkëlqyer.

Një nga lojtarët e tyre fillestarë ka qenë qendërmbrojtësi Robert Renan, i cili ka ndihmuar ekipin e tij të pranojë vetëm katër herë në gjashtë ndeshje. Ngjashëm me Eder Militao, Renan është shumë i aftë me top dhe mund të lëvizë në mesfushë kur kërkohet. Real Madridi i ka vlerësuar performancat e tij në turne dhe UOL, sipas Sport, beson se po shqyrton një lëvizje për 19-vjeçarin.

Renan është aktualisht te gjiganti rus Zenit St Petersburg, pasi u bashkua në fillim të këtij viti nga Korinthians. Megjithatë, ai mund të largohet tashmë nëse Real Madridi bën një lëvizje gjatë verës, që sigurisht është një mundësi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here