E akuzuar për fshehje pasurie dhe pastrim parash/ Gjykata lë në burg Alda Klosin, vendimi i komunikohet në spital

0
23

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-zyrtaren Alda Klosin. Aktualisht kjo e fundit i ndodhet e shtruar në QSUT për shkak të problemeve shëndetësore.

 

Më herët, në ambientet e spitalit në QSUT-së u paraqit dhe avokati Klosit, Ilirjan Muho si dhe gjyqtari Arben Micko dhe prokurorja e çështjes, për procedurat e ndjekura në këto raste.

 

Mbi Alda Klosin rëndojnë tre akuza, pastrim parash, fshehje të pasurisë dhe deklarim i rremë në hetuesi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here