Numër i madh truprojesh, Kurti me sigurim më të rreptë sesa gjithë të tjerët

0
17

Ka përfunduar tashmë edhe konferenca e kryeministrit të Republikës së Kosovës pas takimit tripalësh me BE-në dhe Vuçiqin.

Është interesant fakti të thuhet se një gjë që e ka karakterizuar atë, është numri i truprojeve, përcjell lajmi.net.

Siç edhe mund ta shihni në pamjet e siguruara nga ekipi ynë që ka raportuar nga vendngjarja, një numër i konsiderueshëm truprojesh kanë qenë pranë Kurtit.

Në anën tjetër, duhet përmendur faktin se nga pikat kyçe të marrëveshjes së arritur është ajo se Kurti, respektivisht Qeveria e Kosovës, brenda pak ditësh do të fillojë diskutimet me BE-në për krijimin e autoritetit vetmenaxhues për serbët e vendit tonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here