Detaje nga shpërthimi me tritol/ Fasoneria në pronësi të një italiani, ja dëmet që janë shkaktuar (EMRI)

0
14

Detaje të reja janë zbardhur nga shpërthimi me tritol që ndodhi mbrëmjen e kësaj të enjte.

 

Policia në regimin për mediat bën me dije se sasia plasëse është vendosur në një fasoneri këpucësh, e cila është në pronësi të italianit Roberto Bingaido.

 

Nga shpërthimi është dëmtuar dera e jashtme e hekurit, një makinë e parkuar dhe janë thyer disa xhama.

 

Fatmirësisht nga kjo ngjarje nuk ka pasur persona të lënduar.

 

Tiranë/Informacion paraprak

 

Më datë 25.05.2023, rreth orës 21:50, në rrugën “Fadil Deliu”, në portën e jashtme të një fasonerie në pronësi të shtetasit Italian R. B , dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël  lëndë plasëse.

 

Si pasojë është dëmtuar dera e jashme e hekurit, thyer disa xhama dhe një automjet që ka qënë i parkuar. Nuk ka persona të dëmtuar.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/eve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here