Një burrë hapi derën e urgjencës së aeroplanit që po ateronte në Korenë e Jugut, pamjet në bord ‘mbizotërojnë’ rrjetin – Telegrafi

0
7

Një burrë është arrestuar pasi hapi derën e urgjencës gjatë një fluturimi të Asiana Airlines teksa aeroplani po ateronte në Korenë e Jugut.

Të gjithë 194 pasagjerët i mbijetuan fluturimit, me aeroplanin që ateroi me sukses të premten në Aeroportin Ndërkombëtar Daegu të premten, por me derën ende të hapur, transmeton Telegrafi.

Gjysma e një pjese të pasagjerësh patën probleme me frymëmarrjen dhe u dërguan në spital, raportuan mediet lokale.

I dyshuari, një burrë rreth të 30-ave, u arrestua pas aterimit të aeroplanit, tha agjencia e lajmeve Yonhap.

Fluturimi OZ8124 ishte nisur nga ishulli Jeju të premten në mëngjes (koha lokale).

Se kur ndodhi saktësisht incidenti mbetet e paqartë, por dera e aeroplanit u hap afër fundit të fluturimit rreth orës 12:45 me orë lokale, raportuan mediat koreano-jugore.

Një video e ndarë në rrjetet sociale tregon derën e hapur në një pjesë të aeroplanit derisa era e fortë prek pasagjerët e ulur.

Asiana Airlines tha se policia ka nisur një hetim të plotë. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here