KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr në Vjenë ka përcaktuar që Istogu të përballet me skuadrën e njohur sllovake, Iuventa Michalovce.

Ndeshja e parë luhet në Sllovaki, ndërsa e kthimit në Kosovë, njofton Federata e Hendbollit e Kosovës. Ndeshjet e raundit të tretë të Kupës Evropiane zhvillohet më 11/12 dhe 18/19 nëntor. Në raundin e dytë të Kupës Evropiane, kampioni i Ksovës, eliminoi skuadrën portugeze, Maio/Ada.

Iuventa Michalovce ka në përbërje shumë lojtare të huaja dhe lojtare cilësore sllovake. Është skuadër e nivelit të lartë, ndërsa edicionin e kaluar arriti deri në gjysmëfinale të Kupës Evropiane.

The post KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia appeared first on Alsat.