E pabesueshme, Murinjo në Arabinë Saudite për 120 mln euro!?

Hoze Murinjo ka pranuar një ofertë të çmendur nga Arabia Saudite, që supozohet të jetë 104 milionë funte, raportojnë mediat italiane. Largimi i tij nga klubi aktual do të ndodhte në fund të këtij sezoni, pra në vitin 2024. Trajneri portugez është duke punuar për një marrëveshje në kryeqytetin italian që do të përfundojë në fund të sezonit.

Sipas “Sky Sports Italia”, nuk ka pasur bisedime për zgjatje dhe ndarja e rrugëve konsiderohet të jetë e pashmangshme verën e ardhshme.

Xhianluka Di Marzio ka thënë për vendimin e madh që po merret për të ardhmen e Mourinjos në Itali.

“Nuk ka negociata në vazhdim, nuk ka pasur kurrë. Kështu që ata do të ndajnë shoqërinë në fund të marrëveshjes në qershor. Mourinjo do të largohet pas tre vitesh në stadiumin Olimpiko, shkruan Di Marzio.