Aksident mes tri veturave në rrugën Prishtinë-Ferizaj, katër persona të lënduar

1 min read


Katër persona janë lënduar në rrugën magjistrale Ferizaj-Prishtinë në fshatin Babush të Ferizajt, si pasojë e një aksidenti trafiku.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli, i cili theksoi se tre vetura janë përfshirë.

“Rreth orës 10:00 në rrugën magjistrale Ferizaj -Prishtinë në fshatin Babush të Ferizajt ka ndodhur një aksident komunikacioni, ku janë përfshirë tri vetura të udhëtarëve dhe veç dëmeve të shkaktuara në të tri automjetet, lëndime trupore kanë pësuar 4 persona të cilët me autoambulancë janë dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj”, ka thënë Veseli.

Ai potencoi se në vendin ngjarjes kanë dalë hetuesit nga Njësia e Hetimeve të Akidenteve dhe po e hetojnë rastin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.