Mot me vranësira të ndryshueshme me shi të përkohshëm dhe erë

1 min read

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme si dhe me periudha me diell. Pasdite dhe kah fundi i ditës kryesisht në pjesët perëndimore dhe veriore do të ketë shi të përkohshëm lokal. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 21 deri në 27 gradë.

Në Shkup mot me vranësira të ndryshueshme me erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të bie deri në 12 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë 25 gradë.

Nga dita e shtunë do të mbisundojë mot me diell dhe relativisht i ngrohtë. Në disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës së mëngjesit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.