Kokainë dhe fara kanabisi në banesë, arrestohet dy persona në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona, të cilëve iu gjetën lëndë narkotike. Ata akuzohen se ishin të përfshirë në shitblerjen e kokainës, ndërsa gjatë kontrollit iu gjetën 236 gramë kokainë, 253 fara canabis sativa, 2 peshore elektronike dhe 3 celularë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.