LDK për VV-në: Parim e kishin ardhjen në pushtet, tash mashtrojnë me Zajednicë, injorojnë minatorët, manipulojnë me shifra

1 min read


ldk-per-vv-ne:-parim-e-kishin-ardhjen-ne-pushtet,-tash-mashtrojne-me-zajednice,-injorojne-minatoret,-manipulojne-me-shifra

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se kryeministrin Albin Kurti ka sakrifiku të tjerët për parime që nuk i ka pasur kurrë.

Në një shkrim në Facebook, ajo ka përmendur grevën e minatorëve dhe zhvillimet e fundit për asociacionin.

Poashtu ajo ka përmendun edhe ministrin e Financave, Hekuran Murati për të cilin ka thënë se për çudi i rritet punësimi kur bie rritja ekonomike në 2.02% dhe kur i bien eksportet -10%.

Leave a Reply

Your email address will not be published.